Dlaczego moja 7-miesięczna córka nie przesypia całej nocy?

Moja córka skończy niebawem 7 miesięcy. Pierwsze dwa miesiące po narodzinach w dzień miewała kolkę, a całą noc przesypiała. Odkąd skończyła 3 miesiące w nocy budzi się kilka razy. Próbowałam niejednokrotnie znaleźć przyczynę, np. za ciepło w pokoju, myślałam także o tym, że to przez wychodzące ząbki, ale to wszystko minęło, a ona dalej potrafi się budzić 5 razy. Co może być tego przyczyną? Dodam, że karmię córkę piersią, a kiedy nie ma mnie w domu dostaje mleko modyfikowane. Przed zaśnięciem podaję jej mleko lub kaszkę i dodatkowo czasami pierś, bo wtedy się wycisza i zasypia. Proszę o pomoc...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Trudno powiedzieć co jest przyczyną wybudzania się córeczki w nocy, mając tak niewiele informacji o dziecku. Jeśli wybudzanie się w nocy jest związane z jedzeniem lub aktywnością, a maluszek jest pogodny, wesoły, aktywny to niestety jest to pewna rozwojowa prawidłowość, związana z zaspokojeniem potrzeby jedzenia lub właśnie takim realizowaniem potrzeby snu.

Zachęcam do możliwie jak najczęstszego odsypiania zarwanych nocy, aby mieć więcej cierpliwości do dziecka oraz zregenerować siły. Jeśli natomiast dziewczynka jest bardzo niespokojna, nerwowa, silnie pobudzona to zachęcam do kontrolnej wizyty u pediatry i neurologa dziecięcego ponieważ zachowanie dziecka może mieć podłoże medyczne.

Polecam stosowanie regularnych masaży, np. po kąpieli, ale przed snem co niewątpliwie może korzystnie wpłynąć na zmianę zachowania w nocy:) Zachęcam do karmienia maluszka bardziej stałymi pokarmami i przepajanie herbatkami ziołowymi np. z kopru włoskiego lub bardzo delikatną lawendową. Prawidłowa dieta zapewni dobry nastrój i lepszy sen:)

Pozdrawiam