Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moja 9-miesięczna córeczka często budzi się w nocy?

Moja córeczka do ukończenia szóstego miesiąca przesypiała noce z 1 pobudką na jedzenie (karmię ją piersią). Od tego czasu budzi się w nocy bardzo często. Najpierw zaczęła budzić się 3-4 razy na jedzenie, ale nakarmiona i odłożona do łóżeczka ładnie spała. Teraz od jakiegoś miesiąca, półtora budzi się tak samo często, a czasami nawet co godzinę (niekoniecznie na jedzenie), ale nie potrafi zasnąć w łóżeczku. Płacze, krzyczy i uspokaja się dopiero wówczas, gdy weźmiemy ją do naszego łóżka. Z nami zasypia od razu i śpi spokojnie. Mam zatem pytanie, dlaczego tak się dzieje? Jak nauczyć małą samodzielnego spania w łóżeczku? Obawiam się, że córka przyzwyczai się do spania z nami i później będziemy mieć kłopot z „odstawieniem jej” do jej łóżeczka.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Witam:)

Z listu wynika, że maluszek rozwija się prawidłowo:) a niepokojące Panią zachowanie: pobudki w nocy i niechęć do spania w łóżeczku, to raczej efekt postępowania rodziców niż dziecka:)

Bardzo często zdarza się i jest to zrozumiałe, że maluszki chętniej zasypiają z mamą i tatą niż w swoim łóżeczku. W taki sposób realizują potrzebę bliskości, czułości i miłości:)

Zaczynają się buntować, jeśli rodzice postanawiają powrócić do sytuacji, aby dziecko zasypiało w swoim łóżeczku. Zachęcam do konsekwentnego odkładania córeczki do łóżeczka i usypianiu jej w nim, jeśli przeszkadza Państwu jej obecność w sypialni:)

Ważne, aby Wasze działanie było konsekwentne, jasne dla dziecka i abyście uzbroili się w cierpliwość, ponieważ maluszek może buntować się, krzycząc i płacząc, domagając się w ten sposób osiągnięcia swojego celu:)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy