Dlaczego moja córka jeszcze nie siada?

Witam. Moja 8 miesięczna córeczka jeszcze nie siedzi ostatnio przeszła 2 operacje na oczka (zaćma) czy może być to tym spodowane? Że przez oczka może później usiąść?

Lek. Paweł Szadkowski

Ważna jest ocena całego rozwoju dziecka, nie tylko jednej cechy, dlatego najlepiej porozmawiać z pediatrą, który zna dziecko, bada je przed szczepieniami - on określi, czy brak siadania jest powodem do niepokoju.