Dlaczego moja córka nie gaworzy?

Moja 7 miesięczna córeczka nie chce gaworzyć , uśmiecha się niemal bez przerwy.Jest bardzo ruchliwa, raczkuje staje w łóżeczku na kolanach , podnosi się również na kolanach przy różnych przedmiotach, nie lubi siedzieć w miejscu, zwraca uwagę gdy się do niej mówi i reaguje na dźwięki .Po 5 miesiącu odmówiła karmienia piersią, wykrzywiała głowę .Syn zachowywał się identycznie również był taki ruchliwy ,dodam że syn ładnie gaworzył .obecnie ma 6 lat i od 3 lat zdiagnozowany autyzm dziecięcy .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gaworzenie maluchów, na które z utęsknieniem czekają wszyscy rodzice. powinno się pojawić około 6. miesiąca życia malucha.

warto skonsultować się z neurologiem ewentualnie psychologiem, którzy po badaniu stwierdzą czy występują jakieś niepokojące objawy