Dlaczego moja córka nie ma miesiączki?

Moja córka ma 12 lat, ma 175 cm wzrostu, a pierwszą miesiączkę dostała w maju.
Na początku były one regularne, potem 1 spóźniła się 2 miesiące, następnie pojawiały się w okresie powyżej 1 miesiąca i tak trwa nadal.
Co powinnam zrobić? Czy iść z córką do lekarza? Może istnieją na to naturalne sposoby?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dzień dobry!

Proszę się nie niepokoić. W ciągu pierwszych dwóch lat miesiączkowania okres ma prawo być nieregularny. Jeżeli miesiączki nie są bardzo obfite (córka nie traci dużo krwi) to nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!