Dlaczego moja śledziona jest wciąż powiększona?

Dzień dobry, w Grudniu stwierdzono u mnie powiększona śledzionę Ok 18cm, USG było robione w związku z zaskarżeniem bakteryjnym układu moczowego. Morfologia, próby wątrobowe w normie, jedynie podwyższona bilirubina na poziomie 3-4 która notuje od 20 lat, zespół Gilberta wykluczony testami genetycznymi. Pozostałe narządy w normie . Tydzień temu kontrolne USG wykazało nadal powiększona śledzionę Ok 17 cm. Węzły chłonne nie powiekszone Jakie mogą być przyczyny? Dodam że od pewnego czasu mam bóle mięśni i skurcze z mrowienia mi, diagnozuje się pod kątem tężyczki. Mam 34 lata
MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu

Dobry wieczór.

Przyczyn może być wiele np. zakażenia wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze, choroby autoimmunologiczne i układowe.

Opisanym przypadku wskazane jest rozszerzenie diagnostyki laboratoryjnej z krwi i obrazowej RM j. brzusznej lub TK.

Badanie z krwi np lipaza, amylaza, morfologia z rozmazem, CRP. Kał na pasożyty.

Ocena na wizycie stacjonarnej u odpowiedniego specjalisty który porówna diagnostykę z obrazem klinicznym.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk