Dlaczego moja waga nie chce dalej spadać?

Witam schudłam do 97 kg i waga się zatrzymała w miejscu i nie chce spadac

Dzień dobry. Powodów, dla których masa ciała stoi w miejscu może być wiele: być może mimo wprowadzenia diety dostarcza Pani zbyt dużą ilość energii w stosunku do aktualnej masy ciała, a może wręcz przeciwnie - zastosowała Pani niskokaloryczną dietę, która spowodowała spowolnienie przemian metabolicznych. Można też rozważyć zaburzenia hormonalne. Dodatkowo, w trakcie odchudzania tak zwane "przestoje" pojawiają się od czasu do czasu u większości osób i czasami trwają nawet kilka miesięcy. Niestety mam zbyt mało informacji, żeby określić prawdopodobną przyczynę i udzielić konkretnych wskazówek. Niezbędny byłby tutaj dokładny wywiad na temat Pani sposobu żywienia przed dietą i w trakcie diety (dokładne informacje na temat tego, jak dieta wyglądała, ile trwała, jaka była masa ciała przed rozpoczęciem odchudzania, jakie było tempo spadku masy ciała, jaki jest Pani wzrost, poziom aktywności fizycznej, rodzaj wykonywanej pracy). Oprócz tego wywiad zdrowotny, w tym wyniki badań krwi (ocena funkcji tarczycy).

Dlatego, gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub chęć konsultacji dietetycznych zapraszam do kontaktu.
Mój adres mailowy: justynabielka.dietetyk@gmail.com, numer telefonu: +48 574 144 549. Pozdrawiam, Justyna Bielka, dietetyk.