Dlaczego moje siedmiomiesięczne dziecko budzi się w nocy?

Witam, mam 24 lata i jestem mamą 7-miesięcznej Oliwii. Piszę do państwa, ponieważ moja córka całe 4 miesiące życia przespała bez zarzutu. Karmię ją piersią, natomiast od jakiegoś czasu budzi się codziennie w nocy, raczej o stałych porach, z płaczem strasznym i już nie wiem, co robić. Byłam z nią u pediatry i on powiedział, że może być tak, że ona nie dojada w nocy i kazał ją przestawić na butlę. Po ciężkich trudach, żeby w ogóle wypiła coś z butelki, udało się, ale wcale nie widzę efektów. Już od tygodnia Oliwka dostaje butlę, zjada 180 ml mleka i nic dalej się budzi. Zasypia ok. 20.30 i budzi się już ok. 23 lub 24. Od tygodnia również uczymy ją zasypiać samej w łóżeczku, bo do 4 miesiąca tak miała, a później też przestała i zaczęła zasypiać, ale przy cycu. Jeśli chodzi o ząbki, to nie ma ani jednego. Myślałam, że to od zębów, ale nawet nie widać, żeby jakiś miał się wykluć :( Nie wiem już, co robić. Oliwia je już inne rzeczy, takie jak obiadki, jabłuszko ścierane, więc w dzień pierś ssie bardzo rzadko, więc już nie mam pojęcia, o co chodzi.

Proszę o jakieś wskazówki, bo chciałabym, by moja córeczka spała tak, jak kiedyś.

Witam Panią!

Z opisu wynika, że córeczka budzi się co 4 godziny. Jeśli po nakarmieniu zasypia bez problemu, to moim zdaniem po prostu potrzebuje większej ilości pokarmu. Może warto byłoby się zastanowić nad zagęszczeniem mleka kaszką? Są jednak dzieci, które potrzebują więcej pokarmu niż inne i może się okazać, że do ukończenia roku, córeczka będzie wołać o jedzenie co 4 godziny. Ważne jest jednak, aby karmienie służyło nakarmieniu dziecka, a nie zaspokojeniu potrzeby przytulania. Na przytulanie jest czas wieczorem, przed zaśnięciem i w ciągu dnia. Noc służy do spania.

Sugerowałabym, aby nie brała Pani córeczki do swojego łóżka. Po nakarmieniu proszę ją odkładać do jej łóżeczka. Minie jakiś czas, zanim Oliwia przyzwyczai się do samodzielnego spania. Proszę uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentną. Jeśli mała będzie najedzona, to niestety najwyższa pora, aby nauczyła się zajmować sama sobą w ciągu nocy, jeśli nie chce jej się spać. Inaczej Pani będzie wykończona i trudno będzie Pani funkcjonować w ciągu dnia, kiedy dziecko najbardziej potrzebuje mamy.

Pozdrawiam.