Dlaczego moje dziecko ma wzdęcia?

Witam. Moj syn ma 16 miesięcy i budzi się w nocy kilka razy. Przez dzień nie karmię go już piersią, je wszystko z łyżeczki, jedynie w nocy podaję mu pierś. Próbowałam już kilka sposobów, aby go oduczyć. Staram się go ukołysać na rękach, ale on nie ustępuje, więc daję mu pierś. Podoi trochę i zasypia przy piersi, i tak jest co noc. Podkreślę, że o butelce nawet nie ma mowy i o smoczku też mogę zapomnieć. Ale wydaje mi się, że przyczyna częstego budzenia są wzdęcia, bo gdy się budzi to wierci się i popłakuje. Po chwili puszcza bąki i znów zasypia przy piersi, ale na krótko i tak trwa aż do rana. Co jest tego przyczyną? W jaki sposób mogę pomóc synowi, żeby spał spokojnie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Przyczyną wzdęć u dziecka jest oczywiście dieta, która je wywołuje. Może to być pokarm spożywany przez dziecko albo przez panią i przekazywany przez pokarm z piersi. Zachęcam Panią do spotkania ze specjalistką w poradni laktacyjnej, która poradzi jak skutecznie i najmniej inwazyjnie przestać karmić malucha piersią. Dziecko jest już duże, aby uczyć go zasypiania ze smoczkiem, tu również warto zasięgnąć porady np. u psychologa dziecięcego:)

Pozdrawiam