Dlaczego moje dziecko nie śpi w nocy?

Nasz syn ma 2 lata i 5 miesięcy i nie przesypia całej nocy. Razem z żoną nie mamy pojęcia dlaczego i co robić dalej. Victor idzie spać o 20-20.30, budzi się już z płaczem między 23-1. Żona idzie do niego i usypia go na rękach od 1 do 2 h, w między czasie mały dostaje butelkę z piciem. Wstaje o 4 rano i schodzi do salonu, żeby oglądać bajki. Jeśli się z nim nie zejdzie są trzaski, wrzaski, płacz i krzyk. Oczywiście budzi naszą 6-miesięczną córkę. Dlatego żeby jej nie budził, schodzi się z nim. Potem idzie spać miedzy 8-9 i śpi 2h. W ciągu dnia chodzimy do parku, gramy, biegamy itp. Ma dużo ruchu i wieczorem jest padnięty. Idzie spać, ale po 2h wstaje z płaczem, żona idzie do niego z piciem i zasypia. W ciągu nocy budzi się czasami 2-3 razy do godziny 4. Nie wiemy, dlaczego nie przesypia całej nocy, mimo że w ciągu dnia robimy wszystko, żeby go zmęczyć. Z córką nie mamy problemu, śpi całą noc. Nie wiemy, co robić. Dziękuję za każdą radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym, który pomoże Państwu znaleźć najlepszy sposób na usypianie maluszka w nocy, tak, aby nie nosić go na rękach. Poza tym warto dowiedzieć się jakie są potrzeby rozwojowe dziecka w tym wieku:) Maluch, co wynika z listu, zmienił już potrzebę realizacji snu, stąd pewnie ta wczesna pora wstawania i domaganie się aktywności również od rodziców.
Proszę uzbroić się w cierpliwość i przeczekać moment pobudek skoro świt.

Pozdrawiam