Dlaczego moje dziecko płacze bez łez?

Witam, mój syn ma 11 miesięcy. Od urodzenia płacze bez łez. Nie ma zaczerwienionych oczu, nie widać, żeby go bolało, nie trze ich. Czy mam się martwić? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Każde dziecko rozwija się inaczej. U niektórych dzieci łzy mogą pojawić się od początku, a niektóre zaczynają wydzielać łzy w późniejszym wieku.

Myślę, że na razie nie ma powodu do niepokoju, tym bardziej, że nie ma wykładników, iż dzieje się coś nieprawidłowego.

Jednak jeżeli sytuacja będzie się utrzymywała dłużej, warto udać się do pediatry lub okulisty, aby upewnić się, czy nie ma jakiejś przeszkody w kanalikach łzowych.

Pozdrawiam!