Dlaczego moje dziecko tak często budzi się w nocy?

Dzień dobry! Jestem mamą 7-miesięcznego chłopca. Problem dotyczy częstego budzenia się w nocy. Synek ma zachowany rytuał - kąpiel 20:00-20:30, następnie karmienie - dostaje 210 ml mleka zagęszczonego kaszką i zasypia sam w łóżeczku, czasami od razu po zjedzeniu, czasami po 20 minutach. Wtedy przewala się i kręci, do momentu aż wreszcie uśnie. Kolejna pobudka jest ok. 23:00, czasami nawet wcześniej. Jeżeli dostanie smoczka - śpi dalej. Synek dostaje jeszcze mleko ok. 150 ml między 2:00-3:00 w nocy, ale wypija tylko 100 ml i dalej śpi. Herbatkę też wypija, ale po upływie 1,5 godziny znowu się przebudza. Jeżeli dostanie smoka, zasypia. Dodam, że synek ma na dole 2 ząbki. Górnych nie widać. W ciągu dnia zasypia ok. 10:30 i śpi bez przebudzenia ok. 2 godzin, gdzie w nocy tak nie potrafi przespać. Następnie śpi jeszcze 2 razy po 40 min. Jest bardzo pogodny, żywy, bawi się sam. Proszę o pomoc, czym spowodowane są te jego przebudzenia i jak mu pomóc? Nadmienię, że synek jak wstanie ok. 8:00 jest wesoły, radosny i wyspany, nie widać w ogóle zmęczenia. Dziękuję i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że jest Pani zaniepokojona zachowaniem synka, ale proszę się nie martwić:) Dzieci indywidualnie zaspokajają potrzebę snu - jedne śpią dłużej i potrzebują mniej drzemek w ciągu dnia, inne śpią krótko, często się budzą:)
Niestety trudności i zmienność w zasypianiu oraz realizacja tej potrzeby jest różna i zmienna. Proszę uzbroić się w cierpliwość i w miarę możliwości odsypiać zarwane noce w ciągu dnia, np. z maluszkiem:)

Pozdrawiam!