Dlaczego moje leukocyty są podwyższone?

Witam od dwóch lat mam podwyższone leukocyty na poziomie ok 13 tys ale ostatnie badanie dało wynik 17 tys cierpię na przewlekle zapalenie zatok. Czy to może być powód ciągłego wzrostu leukocytów?

Dzień dobry,

powodów do wystąpienia podwyższonych leukocytów jest wiele ze względu na podwyższenie od dwóch lat wskazana wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego który przeprowadzi dokładny wywiad oraz badanie fizykalne i oceni stan ciągłego wzrostu leukocytów tym bardziej, że choruje Pan na zapalenie zatok i będzie wskazanie rówież konsultacja laryngologa.

W opisanym przypadku wymagana jest również dokładna diagnostyka laroratoryjna.

Pozdrawiam