Dlaczego moje samopoczucie znacznie się pogorszyło?

Dzień dobry, jestem mężczyzną i mam 25 lat, pracuję umysłowo a amatorsko kilka razy w tygodniu uprawiam sport, ostatnio zacząłem czuć się "gorzej", mam mniej energii, szybciej się męczę i często nękają mnie bóle brzucha, pleców, skurcze łydek czy problemy z niereguralnym wypróżnianiem. Nie są to jakieś niepokojące objawy które skłaniały by do wizyty u lekarza ale stwiedziłem, że może warto byłoby zacząć jakąś suplementację. I pomyślałem o kupieniu Ashwagandy, Lecytyny, Magnezu i ogólnie MIxa witamin znanego pod nazwą VIta-min Multiple Sport. Pytanie czy to może mi coś pomóc czy bardziej zaszkodzić czy warto to brać i czy nie jest tego za dużo?

Witam Pana,

Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.

Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś stresujące sytuacje?

Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?

Jak Pan funkcjonuje od strony psychologicznej?

Można stosować suplementację witaminami, jednak najpierw

należy zbadać czy i jakich witamin potrzebuje Pana organizm,

tzn. należy zrobić badania krwi, które określą obecność witamin

i minerałów w organizmie.

Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny pogorszenia Pana

samopoczucia jest konsultacja z lekarzem i ewentualnie wykonanie

podstawowych badań.

Jeżeli lekarz wykluczy niedobór witamin i choroby somatyczne,

to znaczy, że opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże emocjonalne

czyli są natury psychologicznej.

Przyczyną Pani dolegliwości mogą być przeżywane emocje,

stres, stany lękowe, zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Jeżeli wyniki badań nie wykażą niedoboru witamin ani stanu chorobowego,

to zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska

Pan spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/