Dlaczego moje sutki są drażliwe?

Witam, mam 20 lat i jestem kobietą. Od jakiegoś czasu miewam czasem bóle piersi. Oczywiście przed miesiączką sutki są nieco wrażliwsze, ale nie o tym chciałabym porozmawiać. Otóż od około 3 lat miewam bóle przy mocniejszym dotyku, zwłaszcza prawej piersi, często brak biustonosza wprawia mnie w dyskomfort. Nie byłam z tym u lekarza bo się bardzo boje. Nie mam wyczuwalnych guzków, zmian w wyglądzie piersi, sutka czy brodawki. Dodam ze czasem ból jest przy silniejszych ruchach, nie zawsze. Jak byłam młodsza mialam wykonywane badanie USG tarczycy z którego wyszło ze coś jest z nią nie tak, mam torbiele. Czy one mogą być przyczyną jakichś zmian hormonalnych? Gdzie mogę udać się do lekarza, celować najpierw w rodzinnego?

Witam,

jeśli w badaniu USG coś nie tak wyszło wskazane było by udanie się na konsultacje do lekarza endokrynologa który oceni stan Pani zdrowia oraz wynik badania jeśli go Pani posiada.

Warto przed wizytą wykonać podstawowe badanie morfologia z rozmazem, tsh, CRP, OB, glukoza. Jeśli okaże się, że jest długie oczekiwanie na wizytę do endokrynologa na NFZ to pozostaje wizyta komercyjna lub do lekarza rodzinnego lub ginekologa.

Pozdrawiam