Dlaczego moje wyniki prób wątrobowych w ciągu ostatnich dwóch lat tak się zmieniły?

Witam. Kilka dni temu odebrałam swoje wyniki badań prób wątrobowych, które są następujące: alt - 16, ast - 14. Od 7 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Atywia, a od 5 lat - lek Glucophage. Przyjmuję również kwasy omega, magnez, kompleks wit. B oraz cynk. Dwa lata temu w 2017 robiłam ostatni raz badania i wtedy alt wynosiło 13, ast - 10. Co może być przyczyną że w ciągu ostatnich 2 lat tak się zmieniły wyniki? Czy powinnam odstawić wszystkie leki i suplementy? Dodam, że zdrowo się odżywiam, jestem bardzo szczupła. Bardzo rzadko piję, nie palę.

Lek. Bartosz Domagała

Wydaje mi się że w wiadomości zaszła pomyłka? Wyniki ast, alt ma Pani max do 17 . Jest to wynik w granicach normy, skąd więc niepokoj? Czy Pani laboratorium posiada inne normy?