Dlaczego mojemu dziecku ropieją oczy?

Witam, od kilku dni mam problem z dzieckiem (3 lata), rano, gdy wstaje, to nie może otworzyć oczu, są sklejone, zaropiałe. Z czego to może być i czym to leczyć, to jest uciążliwe dla niego? Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Opisywane przez Panią ropienie oczu może być związane z zapaleniem spojówek, które wymaga wizyty u lekarza. Z drugiej strony jest częstym zjawiskiem u młodych dzieci - doraźnie należy dziecku przemywać oczy solą fizjologiczną lub przegotowaną wodą codziennie przed snem i rano. Nie należy stosować okładów z rumianku itp., gdyż mogą one powodować odczyny alergiczne.

Tak czy inaczej proszę skonsultować się z pediatrą lub okulistą (nie jest konieczne skierowanie od lekarza POZ).

Pozdrawiam i życzę powodzenia!