Dlaczego nadal mam polipy w nosie?

Witam, od roku borykam się z polipami w nosie-operacja niestety czekam mnie za 1,5roku... od pewnego czasu czuje,ze prawie wydmuchałam jeden z nich-nawet go widzę ,kiedy zajrzę w nos. Jest dosłownie w zasięgu

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli była pani u laryngologa i czeka pani na zabieg usunięcia polipów to niewiele można pani doradzić. Przyczyn ich powstawania jest dużo m.in. przewlekłe stany zapalne błony śluzowej nosa i zatok, czy astma oskrzelowa. Proszę dbać o prawidłową higienę nosa, a w razie niepokojących objawów skonsultować się ponownie z laryngologiem. Warto również zorientować się jaki jest czas oczekiwania na operację w innych ośrodkach laryngologicznych (może uda się wykonać zabieg wcześniej).