Dlaczego nie chudnę po urodzeniu dziecka?

Witam. Jestem mamą 8-miesięcznej córci. Mam 29 lat, 167 cm wzrostu i ważę 85 kg. Pod koniec ciąży ważyłam 112 kg. Po urodzeniu małej zważyłam się i waga pokazała 106. Szybko zaczęłam się odchudzać. Schudłam do 82 kg. Miałam małą przerwę w odchudzaniu, około 3 miesięcy. Złamałam się i przestałam odchudzać, ale nie jadałam specjalnie dużo. Dziś ważę 85kg. Rozpoczęłam dietę na nowo. Jem około 1000-1500 kcal dziennie. Nie jadam pieczywa żadnych słodyczy, często ryż, warzywa, mięso tylko chude, głownie pierś z kurczaka, bardzo często ryby, tuńczyk, łosoś, morszczuk. Na śniadanie zjadam tuńczyka w sosie własnym, do tego herbata zielona. Potem wypijam kawę z mlekiem 1,5%. Obiad warzywa na patelni z ryżem bez tłuszczu. Podwieczorek: gruszka, jabłko. Kolacji praktycznie nie jadam, rzadko łososia wędzonego lub sałatkę grecką. Piję też herbatę czerwoną i mnóstwo wody mineralnej. Jeżdżę codziennie 20 minut na rowerze stacjonarnym, potem ćwiczę np. brzuszki, nożyce, pompki damskie itp. około 10 min. W ciągu dnia jestem minimum godzinę na spacerze z wózkiem, staram się wybierać trasy z górkami, by spalić więcej kalorii. Niestety, waga stoi w miejscu, od miesiąca nie schudłam nawet 1 kg. Co więcej pokazała 0,5kg więcej! Kompletnie mnie to zniechęca, można powiedzieć,że załamuje i zaczynam się zastanawiać,może popełniam w diecie jakieś błędy? Prosiłabym o jakieś podpowiedzi, co mogłabym robić lepiej?

Witam Panią ciepło,

Nie napisała Pani czy nadal karmi piersią.
Jeśli tak, poczekałabym na Pani miejscu z odchudzaniem, do czasu zaprzestania karmienia naturalnego.
Zastój masy ciała może być związany z obniżeniem przemiany materii na skutek wcześniejszego odchudzania.
Prawdopodobnie ten zastój jest chwilowy i jeśli się Pani nie podda, "zrzuci"zbędne kilogramy.
Być może stosuje Pani jakieś leki, które mogłyby doprowadzić do przyrostu masy ciała, np. tabletki antykoncepcyjne.
Jeśli się Pani niepokoi, proponowałabym wizytę u lekarza i wykonanie badań.
Proszę zapoznać się z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam ciepło