Dlaczego nie czuję od jakiegoś czasu żadnych pozytywnych emocji?

Dzień dobry, mam duży problem który zacząłem zauważać od niedawna. Mam 21 lat, od kilku tygodni zauważyłem u siebie problem który na pewno trwa już przez dłuższy czas - mianowicie sie czuję szczęścia, nie ma czynności które sprawiałyby mi radość, nie bym narzekał. Po prostu od dłuższego czasu nie czuje żadnych pozytywnych emocji, mimo to normalnie funkcjonuje i nie przeszkadza mi to w kontakcie ze znajomymi, czy też na imprezach.

Dzień dobry, brak odczuwania pozytywnych emocji może wskazywać na zaburzenia nastroju. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka

Proszę Pana, co Panu sprawiało dawniej przyjemność, a teraz już nie? Jak wygląda Pana sytuacja matrymonialna? Jak Pana sukcesy w Pracy? To są pierwsze pytania, na które powinien Pan odpowiedzieć.

Czy Seks przestał Panu sprawiać satysfakcję?

Może Pan wykonać badania hormonalne, morfologię, glukoza, lipidogram jako kontrolę stanu zdrowia.

Rozważenie terapii, ewentualnie bardzo delikatnie działających leków przeciwdepresyjnych, ale tu już wymagana jest konsultacja lekarska