Dlaczego nie dostałam miesiączki jeszcze?

Witam! Mam 21 lat urodziłam dziecko 2 lipca 2009 r. Po porodzie czułam się bardzo dobrze. Karmiłam tylko miesiąc piersią. 17 września dostałam pierwszą miesiączkę, trwała ona przez 7 dni. Dzisiaj mamy 23 październik, a ja nadal nie dostałam miesiączki. Robiłam sobie test ciążowy, ale wyszło, że nie jestem w ciąży. Dodam także, że mam małą nadżerkę, której jeszcze nie wyleczyłam... Czy matki niekarmiące piersią, mają takie niereguralne miesiączki po porodzie? Jak długo to będzie trwało? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pierwsze cykle po porodzie zazwyczaj są nietypowe, mają zmienną długość, inny schemat zmian charakteru śluzu, itp. Nie powiem Pani dokładnie, ile czasu minie, zanim miesiączki zaczną pojawiać się w regularnych odstępach - zapewne kilka miesięcy. W każdym razie to, co się dzieje, nie jest nienormalne.

Pozdrawiam serdecznie!