Dlaczego nie mam miesiączki? Pomocy!

Witam!! Mam 15 lat. Ważę 54kg mam 170 cm wzrostu. Od 4 miesięcy nie mam okresu przedtem normalne miesiączkowałam. Co to może oznaczać? Przyznam, że jakiś rok temu miałam poważne problemy z Helicobacter pylori i dość dużo schudłam ale już wyszłam z tego problemu. W trakcie tej choroby też nie miałam okresu ale jak już pisałam ostatnio wszystko było w normie. O co chodzi?? W szkole też mam dużo nauki a zarazem stresu. Proszę o szybką pomoc!!
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Bardzo możliwe, iż w Twoim przypadku zaburzenia miesiączkowania spowodowane są:
stresem, wahaniami masy ciała, zmęczeniem, chorobą, czy przyjmowanymi lekami.
Nie ma sensu, abyś się martwiła, ostateczną przyczynę problemów z cyklem miesięcznym ustalisz w ramach wizyty lekarskiej.

Porozmawiaj z mamą i udaj się do specjalisty.
Być może konieczne będzie np. wykonanie badania stężenia hormonów, co ułatwi uzyskanie odpowiedzi, dlaczego okres pojawia się nieregularnie.

Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki