Dlaczego nie mam ochoty na seks ze swoją dziewczyną?

Witam, jestem ze swoją dziewczyną od prawie roku i nie wiem czemu, ale prawie w ogóle nie mam ochoty na seks z nią... Zupełnie tego nie rozumiem, ponieważ jest piękna i mnie pociąga, kocham ją. Jeden raz czy dwa zdarzyło mi się, że w trakcie stosunku ona miała orgazm a u mnie w pewnym momencie podniecenie (i nie tylko ono) po prostu opadło. Bardzo źle się z tym czuję, bo kochamy się bardzo rzadko, a nie chcę tego i widzę, że przez to ona nie jest ze mną szczęśliwa, tak jak była kiedyś. Naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić, czy iść do urologa, czy to problem psychologiczny i może do jakiegoś terapeuty. Ponadto od czasu do czasu, kiedy jestem sam masturbuje się, mam 28 lat. Dodatkowo jeszcze mam coś, co nazywa się stulejka i nie wiem, czy to też ma jakiś związek. W tej ostatniej sprawie byłem już kiedyś u urologa, ale powiedział, że to w niczym nie powinno mi przeszkadzać, jednak czasem szczególnie podczas stosunku bez prezerwatywy odczuwam ból i to raczej mi nie pomaga. Nie wiem co się ze mną dzieje, ale nie podoba mi się to i mojej dziewczynie też nie. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie...
28 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Problemy z erekcją występują bardzo często. Czasami objaw ten ma podłoże organiczne, jak i psychologiczne.

Duże znaczenie ma również stres i przemęczenie.

W Pańskim przypadku występuje dodatkowy czynnik mogący znacznie pogarszać jakość erekcji, którym jest stulejka.
Stulejka może być pełna lub niepełna i w zależności od typu daje ona mniejsze bądź większe komplikacje.

Jeżeli chodzi o uchwycenie przyczyny Pańskich problemów, ważny jest fakt czy podczas masturbacji osiąga Pan pełne podniecenie z ejakulacją. Jeżeli tak się dzieje to prawdopodobnie nie ma przyczyn organicznych w zaburzeniu funkcjonowania prącia i możemy podejrzewać podłoże emocjonalne.

Uważam, że powinien Pan udać się do urologa, który przeprowadzi odpowiednie badanie. Być może problem ze stulejką się pogorszył i na tym etapie będzie ona wymagała odpowiedniego leczenia.

Jeżeli po zastosowaniu ewentualnego leczenia przez urologa lub gdy nie zostaną stwierdzone żadne zmiany a problem będzie cały czas obecny, warto udać się do seksuologa.

Pozdrawiam!