Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mam okresu?

Witam. Trzy lata temu odstawiłam antykoncepcję, która brałam jakieś 1,5 roku. Po odstawieniu zatrzymał mi się okres. Od 2 lat ciągle biorę tabletki na wywołanie, robiłam różne badania i nic nie wykazywały. Mam 27 lat chciałabym w najbliższym czasie zajść w ciążę, ale nie wiem co mam robić.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.

Najwyraźniej tabletki antykoncepcyjne spowodowały u Pani wystąpienie zaburzeń hormonalnych.

Najlepiej byłoby, gdyby Pani lekarz zlecił badania hormonalne, tak aby możliwe było wykrycie, jakiego typu dokładnie są to zaburzenia. Taka diagnostyka umożliwi celowane leczenie, które może być nieskomplikowane i bardzo skuteczne (np. gdyby okazało się, że cierpi Pani na hiperprolaktynemię, to wystarczy podać jeden lek, który w ciągu kilku miesięcy powinien unormować Pani cykle i zwiększyć szanse na ciążę).

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy