Dlaczego nie mam okresu 11 tyg. po łyżeczkowaniu?

Witam,
miałam zabieg 14.12.2009 (ciąża obumarła 9 tc) i niestety nadal nie miałam miesiączki i nie czuję żeby się zbliżała. Po zabiegu nie przyjmowałam żadnych leków i nie miałam dolegliwości. Gdy mijał 6ty tydz. byłam u lekarza specjaliz. się w niepłodności, dostałam leki na wywołanie okresu, na usg wszystko ok. Po braniu leków na 3ci dzień dostałam bóli przypominających miesiączkowe, nasiliły się do tego stopnia, że musiałam iść na L4, przez dwie doby nie byłam w stanie chodzić, wyprostować się, miałam uczucie, że mnie rozerwie. Przerażona bólem i brakiem okresu pojechałam do lekarza-usg TVS 50x33x41mm o prawidł. strukturze.Endom.6mm dł28mm,jajnik prawy1,1ml z pęcherz.do 4mm,lewy3,5ml pęch.do4mm. Zrobiłam też bad.moczu,podwyższone OB,dostałam antyb. Dwukrotnie zrobione bHCG 22sty 28,53 a 19luty 6,19.

Błagam o podanie możliwych przyczyn braku okresu pomimo tabletek na wywołanie? Dlaczego moje beta jest jeszcze podwyższone? Cała ta syt. nakręca moje zdenerwowanie do granic możliwości, a przez pracę już dwa razy nie mogłam iść na umówioną wizytę lekarską.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Dopóki stężenie hCG w Pani krwi nie spadnie (prawie) do zera, nie ma szans na powrót prawidłowego cyklu. Prawda jest taka, że im dłużej trwa ciąża przed poronieniem, tym dłuższy potem powrót do równowagi hormonalnej. Pani zdenerwowanie nie polepsza sprawy. Wyniki badań są w normie. Być może nie zareagowała Pani na preparat hormonalny podany "na wywołanie" miesiączki, ponieważ endometrium (błona śluzowa macicy) nie była jeszcze przygotowana do złuszczenia. Proszę spróbować uspokoić nieco nerwy i cierpliwie czekać na krwawienie.
Pozdrawiam serdecznie!