Dlaczego nie mam okresu? Co robić?

Mam 14 lat. Od sierpnia nie mam okresu. Ostatni był we wrześniu i trwał tylko 2 dni od tamtej pory już go nie mam, a minęło 7 miesięcy. Może to z mojej drobnej niedowagi? Mam 160cm i ważę 41kg. Czy to źle? Co mam robić? Powiedzieć o tym mamie, choć się bardzo wstydzę.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przyczyną zaniku miesiączki może być Twoja niewielka masa ciała.
Zdecydowanie powinnaś porozmawiać o tym z mamą i udać się do lekarza.
Nie wolno lekceważyć tego problemu.
Nie ma czego się wstydzić.
Stałaś się kobietą i powinnaś być z tego dumna.
Pozdrawiam ciepło

P.S
Nie zwlekaj z rozmową z mamą