Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mija bolesność piersi?

2 tygodnie przed miesiączką miałam zapalenie pęcherza. Miesiączka spóźniła mi się 13 dni. Kiedy w końcu ją dostałam, trwa już 9 dni, zazwyczaj trwała 4. Boli mnie cały czas brzuch.
Mam też problem z piersiami, ponieważ zawsze, kiedy dostawałam miesiączkę, to od razu przestawały boleć, a tu niestety dalej odczuwam straszny ból. Jestem osłabiona, często oddaję mocz.
Co może mi dolegać ?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Krwawienie i ból w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Radzę niezwłocznie wykonać test ciążowy z moczu. Wynik pozytywny będzie wskazywał nie tyle na ciążę, co na wczesne poronienie (poziom beta HCG, hormonu „ciążowego” wykrywanego przez test, pozostaje podwyższony jeszcze przez jakiś czas po stracie ciąży). Tłumaczyłoby to dłuższą i obfitszą miesiączkę oraz tkliwość piersi.
Osłabienie wynikać może z dużej utraty krwi. Wynik negatywny oznaczał będzie, że doszło do opóźnienia miesiączki, być może z powodu przebytego zakażenia pęcherza moczowego. Dla większej pewności, może Pani w przychodni wykonać test z krwi (badanie poziomu beta HCG we krwi, jest to badanie dokładniejsze, czulsze od testów z moczu).
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy