Dlaczego nie mogę schudnąć mimo wysiłku?

Witam. Mam 22 lata, 165cm i 60kg. Od zawsze chce schudnąć moim największym problemem to uda oraz tyłek. Dawniej ważyłam mniej, od jakiegoś czasu nie mogę schudnąć. Jem na śniadanie np. jogurt z otrębami, potem jakiś owoc, kanapki, obiado - kolacje ok godz 19.00 staram się spacerować i trochę ćwiczyć w domu. Lecz mój całodniowy tryb jest siedzący. Piję dużo wody oraz herbaty (nie pije czarnej). Obecnie od dwóch miesięcy biorę tabl. hormonalne gdyż mam za dużo testosteronu i widzę, że coś z moim (dotychczas płaskim) brzuchem zaczyna się dziać, czyli odkłada się na nim jakiś tłuszcz czego nigdy nie było. Proszę mi powiedzieć, dlaczego nie mogę ruszyć z waga, gdzie popełniam błędy? Słodyczy raczej unikam, gdyż mam dodatkowo problemy z cerą. Choć niestety ,,żelki,, pojawiają się często w moim jadłospisie. Pozdrawiam
22 LAT ponad rok temu

Witam.
Mam 22 lata, 165cm i 60kg. Od zawsze chce schudnąć moim największym problemem to uda oraz tyłek. Dawniej ważyłam mniej, od jakiegoś czasu nie mogę schudnąć.
Jem na śniadanie np. jogurt z otrębami, potem jakiś owoc, kanapki, obiado - kolacje ok godz 19.00 staram się spacerować i trochę ćwiczyć w domu. Lecz mój całodniowy tryb jest siedzący. Piję dużo wody oraz herbaty (nie pije czarnej).
Obecnie od dwóch miesięcy biorę tabl. hormonalne gdyż mam za dużo testosteronu i widzę, że coś z moim (dotychczas płaskim) brzuchem zaczyna się dziać, czyli odkłada się na nim jakiś tłuszcz czego nigdy nie było.
Proszę mi powiedzieć, dlaczego nie mogę ruszyć z waga, gdzie popełniam błędy? Słodyczy raczej unikam, gdyż mam dodatkowo problemy z cerą. Choć niestety ,,żelki,, pojawiają się często w moim jadłospisie.
Pozdrawiam
Witam,

Pani BMI wynosi 22.
Jest to wartość prawidłowa.
Nie ma Pani nadwagi, a redukcja masy ciała, ma w tym wypadku jedynie wymiar estetyczny.
Jeśli pragnie Pani pozbyć się kilku centymetrów "tu i ówdzie", proszę ćwiczyć.
Dobór zajęć typu aerobik ułatwi Pani artykuł: ćwiczenia.

Proszę pamiętać o systematyczności.
Na aktywność fizyczną codziennie powinna Pani przeznaczyć co najmniej 30 minut.
Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej).
Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.
Ćwiczenia na dolne partie ciała znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zasady dla Pani to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej

Piramida Zdrowego Żywienia jest dostępna na www.izz.waw.pl

Pozdrawiam

P.S
Do przyrostu masy ciała może prowadzić stosowana przez Panią terapia hormonalna.
Proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który owe tabletki Pani przepisał.