Dlaczego nie mogę schudnąć od tylu miesięcy?

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu próbuję schudnąć parę kg, jednak bezskutecznie. Mam 27lat, 165 cm i 57.5 kg ( 6kg). Wstaję o 5.30 i pije cieplą wodę z cytryną. Ok 6.20 jej płatki owsiane (4 łyżki, na mleku z 4 suszonymi śliwkami i pół garści orzechów). Ok 8-9 herbata. O 10 bułkę (mix sałat, plaster sera i szynki,pomidor i pietruszka). O 13 banan, ok 16.60-17.00 50g kaszy z 80g piersi z kurczaka smazonej na łyżce oliwy z ziołami i marchewka i brokułami gotowane na parze. O 19-20 bułka z jajkiem i pomidorem. Między posiłkami woda i zielona herbata. Proszę o radę co robię źle i dlaczego waga ani drgnie. Dodam że dziennie robię min. 6 tyś kroków, jeżdżę na rowerze w weekend. Dziękuję za odpowiedzi :)

Mgr Dorota Pawlik Dietetyka

Witam,
na wstępnie podkreślę, iż każdy z nas jest inny, każdy organizm jest inny dlatego często bywa tak, iż pacjent z dietetykiem nawiązuje współpracę. Jadłospis jest to indywidualna lista posiłków i produktów. Aby organizm gubił tkankę tłuszczową czyli jak Pani napisała aby schudnąć musi być zachowana odpowiednia ilość i proporcja makroskładników - czyli białka, tłuszczu, węglowodanów. Ważną rolę odgrywa także błonnik, który obecny jest w owocach, warzywach oraz produktach zbożowych. Dieta redukcyjna to dieta ze zwiększoną ilością białka oraz błonnika, przy redukcji ilości węglowodanów i wprowadzeniu odpowiednich tłuszczy. Ciężko na tej podstawie odpowiedzieć też na to pytanie - dlaczego Pani nie chudnie.
Warto również wykonać podstawowe wyniki -morfologia oraz TSH. Warto wziąć pod uwagę inne dolegliwości i/lub choroby, zmiany w wynikach. Dlatego warto rozważyć spotkanie z dietetykiem, w którym można będzie indywidualnie dobrać jadłospis aby uzyskać wymarzony cel.
Pozdrawiam, FitMed - Dorota Pawlik.