Dlaczego nie mogę schudnąć? Zajadam stres

Mam 31 lat, dwójkę dzieci i nadmiar kilogramów. Mam 168 cm. wzrostu i wagę 90 kilogramów. Nie biorę żadnych leków JEM DUŻO SŁODYCZY GDY MAM JAKIŚ STRES. Stosowałam różne diety, ale potem nabierałam wagi. Proszę pomóżcie.
31 LAT ponad rok temu

Witam,
Myślę, że sama Pani odpowiedziała na swoje pytanie. Problemem są słodycze.
Nie dość, że są wysokokaloryczne, to dodatkowo powodują szybki wyrzut insuliny do krwi, która sprawia, że stężenie glukozy we krwi ulega obniżeniu i znowu mamy ochotę na coś słodkiego.
To swoiste błędne koło.
Musi Pani nauczyć się odreagowywać stresy w inny, zdrowy sposób, na przykład ćwicząć w fitness klubie, chodząc na spacery, bawiąc się z dziećmi, chodząć na zakupy.
Utrata kilogramów - gwarantowana.
W fitness klubie zrelaksuje się Pani i pozna osoby z tym samym problemem.
Niepohamowanym napadom głodu (także na słodycze) zapobiegną węglowodany złożone - gruboziarniste kasze, ryż brązowy, nasiona roślin strączkowych, pełnoziarniste pieczywo.
Musi Pani także uregulować porę posiłków.
Przerwy między nimi nie mogą być dłuższe niż 3 godziny.
Zdrowe przekąski to:
sałatki, surówki (bez majonezu i tłustych sosów oraz kalorycznych dodatków), batony zbożowe (muesli), musy owocowe, koktajle mleczne, sorbety owocowe.
Tym może Pani zmniejszyć ochotę na słodkości. Poza tym polecam dietę 1200-1400 kcal i spożywanie 5 posiłków dziennie.
Oczywiście nie można zapominać o regularnej aktywności fizycznej.
Pozdrawiam