Dlaczego nie mogę wyrzeźbić sylwetki?

Witam, mam 15 lat i chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy. Otóż, mój problem polega na tym, że nie mogę wyrzeźbić sobie ciała. Trenuję odkąd pamiętam, mam odpowiednią dietę, nie jem słodkiego ani, słonych rzeczy. Może coś źle robię, mój plan dnia jest miej więcej taki: szkoła + trening < siatkówka > lekcję przeważnie od 7 - 17. potem przychodzę do internatu , mam chwilę przerwy, zjem kolację i idę biegać na pół godziny, tylko w czwartki mam basen. Potem się rozciągam, robię brzuszki. Tak od pół roku, nie mam ani kaloryfera, ani znacznych mięśni ramion. A pragnę mieć wąską talię i szerokie barki. Może jakieś wskazówki, z góry dziękuję!
15 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Nie podałaś kilku istotnych informacji: masy ciała oraz wymiarów, a także większej ilości szczegółów o swojej diecie. Pamiętaj, że w Twoim wieku drastyczna dieta odchudzająca jest przeciwwskazana, ponieważ organizm się rozwija. Bardzo dobrze, że stawiasz na ćwiczenia.
Jeżeli chcesz wyrzeźbić ciało musisz zastosować inne ćwiczenia - te które wykonujesz aktualnie są bardzo dobre, ale na poprawę kondycji fizycznej oraz wspomagająco jako ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Aby zbudować mięśnie musisz dorzucić dodatkowe ćwiczenia. Od robienia samych brzuszków nie będzie takich rezultatów. Nie napisałaś ile ich robisz i jakie (proste, czy skośne, brzuszki, czy półbrzuszki), ale można założyć, że Twoje mięśnie są już przystosowane do treningu. Proponuje zacząć zestaw Tamilee Web na mięśnie brzucha, a potem A6W  (http://www.a6w.pl/) i ABS 2. Ewentualnie coś innego wedle upodobań (np. http://wdziek.info/cwiczenia_na_talie_osy.html). To samo jeśli chodzi o ramiona- choć niekoniecznie przełoży się to na "szerokie barki", ale na pewno podkreśli mięśnie.

Pozdrawiam