Dlaczego nie mogę zajść w ciążę mając już jedno zdrowe dziecko?

Witam!
Jestem kobietą mam 23 lata. mam 3letniego synka, staraliśmy się z mężem o niego 4 miesiące, z ciążą nie było problemów, urodził się zdrowy! Teraz staramy się o drugie dziecko, już 8 miesięcy i ciągle nic! Od jakiegoś czasu mam nieregularne miesiączki, bardzo słabe! Mam tyłozgięcie macicy, nie przyjmuję żadnych leków, tylko ginekolog kazał brać mi kwas foliowy. Powiedział, że to czasem dobrze wpływa na kobiety i o ciążę można spokojnie starać się przez ok. 1,5r, ale w czy w przypadku kiedy ma się już jedno dziecko też?

Nie wiem już co mam myśleć! Czasem mam zgagę i nudności i myślę, że to już a tu zawsze przychodzi miesiączka!
Proszę o szybką odpowiedź!

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Średni czas starania się o dziecko wynosi ok. roku. I przyjmuje się, że należy myśleć o problemach z zajściem w ciążę dopiero po tym czasie. Są Państwo w o tyle dobrej sytuacji, że mają już jedno dziecko, co świadczy o Państwa prawidłowej płodności.
Należy Pamiętać, że najskuteczniejszy jest stosunek płciowy odbyty w okresie okołoowulacyjnym po utrzymaniu przez partnera kilkudniowej wstrzemięźliwości. Pozwala to "dojrzeć" nasieniu, która tylko w najlepszej jakości daje dużą szansę na zapłodnienie. Odpowiednia zdrowa dieta, odprężenie, brak stresu - wszystkie te czynniki wpływają pozytywnie na płodność.
Proponuję spokojnie podchodzić do tematu zajścia w ciążę, na pewno Państwu się uda. I radość z tak długo oczekiwanej ciąży będzie jeszcze większa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.