Dlaczego nie odczuwam przyjemności z seksu?

Witam, jestem 26-letnim facetem. Regularnie sypiam ze swoją dziewczyną i mam taki problem - nigdy nie czułem przyjemności ze stosunku. W moim życiu były 2 partnerki i z żadną nie czułem przyjemności. Jedyne co, to odrobina przyjemności tuż przed wytryskiem. A cały stosunek jest kompletnie bez żadnego odczucia.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Mężczyźni zazwyczaj mniej głęboko przeżywają kontakty seksualne niż kobiety. Trudniej im czerpać przyjemność ze stosunków seksualnych - ma to związek oczywiście z krótkim czasem przeżywanej "ekstazy" w czasie orgazmu.
Przyjemność w czasie kontaktów męsko-damskich w przypadku mężczyzn płynie zazwyczaj z obcowania z drugą osobą i uczucia, jakim się dażą kochankowie. Być może z tym ma Pan problem. Nie widzę w tym przyczyny organicznej.

Warto na początek porozmawiać z partnerką. Może zgłoszą się Państwo lub Pan sam do psychologa? Jeśli nadal będzie doskwierał ten problem proszę zgłosić się do seksuologa. Terapia zależy od zaawansowania problemu - od kilku rozmów do pełnej psychoterapii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.