Dlaczego nie potrafię już ignorować pewnych zachowań?

Jest tak od wielu lat. Kiedyś potrafiłam to ignorować teraz mam19 i coraz bardziej mam dość tego. Ponieważ przystępowałam do matury i nie zdałam zostają mi poprawki. Wszyscy mnie wspierają tylko nie ona w domu wytyka najmniejsze błędy. Mówi że się nie uczę a uczę jak wół. Gdybylamsiostry zadzwoniłam do M i mówiłam że się stresuje sierpniem ta a co robiłaś w maju itd. Napisałam że chciałabym by mnie wspiera ta klneła obrażała. Psycholog itd odpada bo próbowałam wiele razy ale co mam robić ?

Dzień dobry, niestety nie zawsze mamy wpływ na to jacy są nasi rodzice. Proponuje skupić się na sobie, dążyć do wyznaczonych celów, szukać wsparcia w przyjaciołach. Najprawdopodobniej będzie tak, że relacja z matką nie będzie nigdy dobrą relacją ale to co ważne żyje Pani dla siebie i to Pani ma walczyć o swoje cele by być szczęśliwą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na maturze. A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Relacje między Panią a M. (domniemam, że z Mamą ?) odbywają się w sposób nawykowy i utrwalony.

Żeby zmienić, jest potrzeba pracy nad zmianą, dlatego wskazana byłaby dla Pani
zwyczajna rozmowa i praca rozwojowa z psychologiem, do której mocno Panią zachęcam.
O skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu, w ramach NFZ-tu (trzeba trochę poczekać na termin).

Proszę zrobić ten mały krok dla samej siebie, w czym mentalnie Panią wspieram,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam serdecznie,

Rozumiem, że chodzi tutaj o mamę, która w Pani odczuciu nie rozumie Pani, a Wasza komunikacja nie przebiega prawidłowo. Brakuje zrozumienia i wsparcia, pojawiają się natomiast kłótnie i wytykanie błędów. To jest bardzo trudne i gdy jest się w takiej sytuacji dłuższy czas, pojawia się narastająca frustracja a jednocześnie bezsilność, że "nic z tym nie możemy zrobić". Pomimo wszystko nie możemy zmienić swoich rodziców. Istnieje jednak możliwość zmiany swojego odbierania obecnych relacji. Dlatego niezbędna staje się praca nad sobą.
Dostrzegam Pani zniechęcenie odnośnie pomocy psychologicznej. Jest ono spowodowane czymś konkretnym. Być może próbowano pracować nad Pani podejściem, a nie nad zachowaniem mamy, co Panią zniechęciło? Nie wiem jaka jest sytuacja, ponieważ nie znam jej "od środka", jednak warto przełamać się i spróbować raz jeszcze skorzystać z pomocy specjalisty. Z nastawieniem, że będzie to praca nad Pani odbieraniem obecnej relacji z mamą.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, napisała Pani że otrzymuje pomoc i wsparcie od otoczenia ale nie od osoby od której oczekuje tej pomocy. Pani relacje rodzinne są trudne, spodziewa się Pani wsparcia, akceptacji ze strony Mamy, jednak nie może jej uzyskać. Warto zastanowić się na skorzystaniem z pomocy psychologicznej, zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami, nad potrzebami, jak sobie radzić w taj sytuacji. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl