Dlaczego nie potrafię zaufać kobietom?

Jestem introwertykiem. Nie potrafie zaufać lfać ludziom szczególnie kobietom; im szczególnie.Być może to jeden z problemów,przez którynie potrafię znaleźć sobie partnerki,z którą mógłbym się związać.Obawiam śię,że nawet doszłoby do tego,byłby to związek toksyczny.Czy jest na to jakaś rada?

Witam
Nie wspomina Pan nic o swojej przeszłości.
Nie pisze Pani o tym, jaki tryb życia
Pan prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywał
Pan jakieś traumatyczne czy stresujące sytuacje?
Możliwe, że Pana brak zaufania ma podłoże
psychologiczne, np. bolesne i traumatyczne
doświadczenia z przeszłości, np.
przykre doświadczenia w kontaktach
z kobietami – również w okresie dzieciństwa.
Również niskie poczucie własnej wartości,
silne kompleksy, wychowanie, brak poczucia
bezpieczeństwa zarówno teraz jak i w przeszłości
i wiele innych czynników może stanowić blokadę,
którą bez pomocy specjalisty trudno przekroczyć.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł
Pana problemów.
Jeżeli chce Pan skutecznie pozbyć się problemu,
to zachęcam do odpowiednio dobranej
psychoterapii.
Terapeuta pozwoli Panu wzmocnić poczucie
własnej wartości a także spojrzeć na siebie,
na innych ludzi, a zwłaszcza na kobiety
z odpowiedniej perspektywy,
i nawiązać właściwe relacje z ludźmi,
a następnie stworzyć satysfakcjonujący
związek z kobietą.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Pisze Pan o swoich trudnościach w zaufaniu ludziom, szczególnie kobietom. Ma Pan obawę, że związek jaki stworzyłby Pan z kobietą byłby związkiem toksycznym.
Skąd takie myślenie? Jakie inne przekonania na temat relacji z ludźmi Pan posiada? Jakie ma doświadczenia z kobietami, jaką wiedzę z nich wyniósł?
Myślę, że warto poszukać odpowiedzi na te i szereg innych pytań w psychoterapii.
Psychoterapeuta pomoże zrozumieć źródło pańskich problemów i będzie mógł Pan pracować nad zmianą w ich zakresie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.

Witam,

Brak zaufania do kobiet ma jakieś podłoże. Czy coś wydarzyło się w Pana życiu co mogło sprawić, że ma Pan takie podejście? Obawia się Pan wejścia w związek, równocześnie potrzebując partnerki. Nie może Pan nikomu zaufać, ale chciałby Pan mieć bliską osobę. To wszystko wzajemnie się wyklucza i widząc to, odczuwa Pan niepokój, który skutkuje nasileniem się braku zaufania do kobiet, unikaniem wchodzenia w relacje, a w rezultacie nieadekwatnym myśleniem o sobie samym (cytuję: "Obawiam się, że nawet gdyby doszłoby do tego, byłby to związek toksyczny").
Proponuję Panu wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Trudność, którą Pan zgłasza ma swoje podłoże. Konkretne skutki w obecnym życiu można zauważyć po tym, co Pan napisał. To wymaga przepracowania na psychoterapii. Lepiej Pan siebie zrozumie i będzie miał okazję do zmiany schematów, które Panu towarzyszą.

Ze względu na Pana miejsce zamieszkania zapraszam na rozmowę indywidualną. Kontakt znajdzie Pan na moim profilu.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA