Dlaczego nie widzę efektu diety i ćwiczeń?

Witam! Mam 21 lat jestem 4 miesiąc na redukcji z tym, że dwa pierwsze miesiące były polegały tylko na zniżonych kaloriach i stritke treningach cardio, teraz natomiast od 2 miesięcy wykupuje plan treningowy.. Moim celem było schudnięcie i jest tak do teraz... Tylko, że od około miesiące nie mam żadnych progresji ... ćwiczę na siłowni 6 dni w tygodniu w tym po każdym treningu siłowym mam 25-30 min cardio w postaci biegu/szybkiego marszu lub w postaci Fitness biegacza. Początkowo ważyłem około 87 kilo, teraz ważę 81 i widzę po sobie efekty swojej pracy w postaci pojawiających się mięśni ale waga ani drgnie, tak samo pomiary sie nie zmieniaja od dobrego miesiaca... no chyba ze w bicepsie ale na tym to mi na razie tak bardzo nie zależy. Tkanka tłuszczowa na brzuchu dalej taka sama, a na tym najbardziej mi zależy żeby w końcu zrzucić zbędny balast... Mam 174-175cm dokładnie wam tego niestety teraz nie powiem ale od poczatku redukcji zjadam 2000 kcal i z nich nie schodzę, nie odczuwam zmęczenia ani nic, niby mój deficyt kaloryczny na samym początku miał wynosić ponad 3000 kcal ale ja tyle to chyba w życiu nie zjadłem i jem dalej te 2000 kcal dzienni z tym, że mam jeszcze te treningi.. Dodam, że moja dieta nie jest za specjalna.. zjadam wszystko tylko ograniczam słodkie napoje/przekąski - licze kalorie i pije około 2l wody dziennie. Dodam iż przez 2-3 lata tylko praktycznie siedziałem a moja jedyna aktywność to było czasem wyjście pograć w kosza z kolegami. Proszę was o pomoc bo tracę motywacje za każdym razem gdy się mierzę/staję na wagę... Ach i dodam, że chodzę spać bardzo późno bo aż o godzinie 3:00 a ostatni posiłek zjadam o 22-23 i wstaje o 12-13 ponieważ mam pracę zdalną (rzadko chodzę spać głodny} w trakcie dnia zjadam 2-4 posiłki dziennie wliczając w to czasem przekąski ale staram sie nie przekraczać tych 2000 kcal za bardzo. W aktualnym stanie powinienem zjadać 2018 kcal żeby zejść do 75 kg (Moja wymarzona waga)

Podczas monitorowania postępów diety i treningów bardzo przydatne są pomiary na profesjonalnym analizatorze składu ciała. Bardzo często na pewnych etapach diety efekty wagowe nie są zauważalne, a na efekty wizualne należy poczekać dłużej. Zachęcam do wykonywania takich pomiarów u dietetyka, tak by nie spadła motywacja do działania. Możliwe, że aktualny brak efektów spowodowany jest zbyt mocnym deficytem na samym początku, zwłaszcza, że jednocześnie zostały wprowadzone intensywne i regularne treningi, których wcześniej nie było. Monitorowanie postępów na analizatorze i dobrze zbilansowana dieta z uwzględnieniem odpowiedniej wartości odżywczej powinna przynieść efekt. Pozdrawiam i życzę powodzenia.