Dlaczego nos zmienił kształt?

Dzien dobry. Mam obecnie 26 lat i od ok. 5-4 lat choruje na trądzik różowaty, który jest dość nasilony. Od ok 8 miesiecy zauwazylam zmiany w wygladzie nosa. Nos wydaje sie porzerzony, coraz wiekszy tam gdzie czesc chrzestna. Czesc chrzestna wydaje sie byc znacznie bardziej wypukla a czubek nosa wydluzony powiekszony i zaokraglony. Dziurki w nosie tez sa bardziej rozszerzone, powiekszone, zwlaszcza po jednej stronie przez co dziurki wygladaja na niesymetryczne, do tego lekki obrzek w srodku nosa. Czy takie objawy moze dawac tradzik rozowaty i przewlekly stan zapalny z nim zwiazany? Nigdy wczesniej niestety nie leczylam sie. Czy jesli zaczne leczenie i moze jaki laser np CO2 to czy nos bedzie wygldac tak jak dawniej ?

Dzień dobry, powinna się Pani udać do dermatologa aby wdrożyć leczenie. Prawdopodobnie jest to początek formy przerostowej trądziku różowatego. Jeśli leczenie nie zostanie wdrożone zmiany będą postępować.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka