Dlaczego obraz USG jest niewyraźny?
Dlaczego ginekolog robi niewyraźne USG, tak jakby na odczepnego?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Obraz USG może wydawać się niewyraźny osobie, która nie jest wyszkolona w jego interpretacji. Nie powinna się Pani spodziewać obrazu porównywalnego do tego z telewizji.
Technologia USG opiera się na ultradźwiękach, nie na falach optycznych. To co można zobaczyć na ekranie podobne jest więc bardziej do tego co "widzą" delfiny czy nietoperze, a nie ludzie na codzień.
Zapewniam Panią, że doświadczony ginekolog jest w stanie odczytać z obrazu USG znacznie więcej, niż gdyby umieścić w macicy kamerę, która byłaby w stanie obrazować płód jedynie z zewnątrz. Przy użyciu USG lekarz jest w stanie zajrzeć "do środka" i ocenić rozwój wszystkich ważnych organów Pani maleństwa.
Pozdrawiam serdecznie!