Dlaczego od dłuższego czasu borykam się z problemem w okolicach odbytu?

Witam Od dłuższego czasu borykam się z problemem w okolicach odbytu. Występuje u mnie straszny świąd na skórze co doprowadza drapania, czasem nawet aż do krwi. Mam w tych Oki ach wiele czerwonych pęknięć oraz guzka (proktolog u którego byłam powiedział że to nie hemoroidy chociaż ja sądzę inaczej). Nie mam pojęcia już co robić, stosuje różne maści ale rany dalej są olbrzymie i często mnie siedzi. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Świąd w okolicy odbytu może też być związany z owsikami. Cy wykonywała Pani badanie w tym kierunku? Innymi przyczynami mogą być: przetoki, szczeliny odbytu, hemoroidy, choroby zapalne jelita grubego, wypadanie śluzówki odbytu, zaniedbania higieniczne, nadmierne pocenie się, alergia na mydło lub płyny do kąpieli, proszki do prania.