Dlaczego od dłuższego czasu mam chrypę?

Witam, od dłuższe czasu mam chrype....szczególnie po dluzszych rozmowach. Czasem mam takie przy tym dziwne podduszanie w górnej czesci. Niedlugovmam miec zabieg usuniecia migdalow ze zwledu na czeste anginy i zbieranie sie ropy....Czy ta chrypa to od tych migdalkow czy od czegos innego....Mam 37 lat i mieszkam w Lublinie.

Lek. Paweł Szadkowski

Chrypka nie jest swoistym objawem, na podstawie jednego objawu nie da się określić pewnej przyczyny.
Może problemem być złe nawilżenie błon śluzowych, częste zimą przy suchym powietrzu i przy ogrzrwaniu. Warto stosować jakieś cukierki nawilżające, np. Isla, lub zwyłe Hallsy.
Oczywiście powiększone migdałki też mogą sprzyjać stanom zapalnym i uczuciu "podduszania" i ciała obcego w gardle.
Warto przed zabiegiem, skoro będzie Pani w szpitalu, powiedzieć o chrypce. Lekarz powinien badać Panią laryngologicznie, co pomoże znaleźć przyczynę.