Dlaczego od kilku dni nie mogę jeść?

Co się ze mną dzieje? Od kilku dni nie mogę jeść, czuję głód, ale nie jestem w stanie nic zjeść. Prawie cały czas śpię, jak tylko wracam z pracy to od razu kładę się i zasypiam. Nawet straciłam ochotę na seks, który ogólnie uwielbiam. Miałam ochotę dzisiaj napić się piwa, ale po wypiciu paru łyków już miałam dość. Straciłam chęci na cokolwiek. Czemu tak jest?

Dzień dobry, objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na początki chronicznego zmęczenia. Cierpią na to zwykle młode, energiczne, przepracowane, zestresowane, żyjące w ciągłym napięciu kobiety. Jednak by zdiagnozować tą przypadłość objawy muszą występować min. 6 miesięcy. Chroniczne zmęczenie przypisuje się też zmianom pór roku.
Inną przyczyną ciagłej senności, braku energii i apetytu może być też m.in. anemia, cukrzyca, niedoczynność lub nadczynność tarczycy, niedociśnienie bądź niewydolność nerek. Dlatego też w pierwszej kolejności sugerowała bym udanie się do lekarza internisty i wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Jesli wyniki wyjdą poprawne radziłabym wizytę u psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie.