Dlaczego odczuwam bóle najądrza?

Witam Od listopada tamtego roku mam nastepujace dolegliwosci: na poczatku bole lewego najadrza (az do teraz), potem po okolo dwoch tygodniach czestomocz, mikcja po wydaleniu moczu niewielka (to tez wyleczone Uro-Vaxom 30 dniowym, chociaz czasem sie zdarza taka potrzeba ze mi sie chce ale o wiele mniejsze niz przed Uro-Vaxom), pieczenie po mikcji (to juz nie wystepuje po 30 dniowym Uro-Vaxom) i od kwietnia tego roku parcie na kał. Czasem bole brzucha. Bylem leczony: doxycyklina, macmirorem,lewofloxacyna, biseptol, biotyk, NPZ-ami. (Leczony tym bylem w grudniu, najlepiej dzialaly te leki w srodki leczenia, moze 2-3 dni, potem wszystko powracalo) W USG i roznych badaniach moczu, nasienia niczego nie wykryto, poza posiewiem nasienia: 1. Staphylococcus haemolyticus, Wzrost: - , Ilosc: 10^3/ML, Szczep: MSCNS MLSB - drugi urolog stwierdzil ze ta bakteria jest niegrozna ale dal mi na nia jakis antibiotyk. Potem poszedlem do innego urologa i stwierdzil ze moge miec bakterie E-koli, stwierdzil to po objawach, dodatkowo wykryl jakies slady na prostacie po jakiejs mocnej infekcji. (inny rehabilitant dotykajac mnie po prostacie wykryl ze mnie boli, na poczatku choroby jak bylem tam dotykany nic mnie nie bolalo a bylo to w grudniu-kwietniu, dotykany tam bylem potem w czerwcu/lipcu i bolalo) Przypisal mi Uro-Vaxom na 30 dni. Bralem Uro-Vaxom przez 30 dni, w trakcie brania czulem sie juz zdrowy. Pare dni po skonczeniu brania Uro-Vaxom dolegliwosci wrocili ale o zmniejszonej sile. Poszedlem do innego urologa aby przypisal mi Uro-Vaxom na kolejne 60 dni, gdyz lekarz poprzedni zrobil prawdopodobnie blad. Obecnie biore Uro-Vaxom ale lekarz polecil mi zrobienie badan: posiew nasienia, wymaz z cewki moczowej (tylko na bakterie tlenowe) oraz TRUS. Lista badan ktore zrobilem do tej pory: - USG moszny/Nerek, - Nasienie posiew (bad. bakter.), - Panel infekcji urogenitalnych: Ch. trachomatis, M. genitalium, U. urealyticum/U. parvum, met. PCT (ICD-9: S79) - Badanie ogolne moczu - Nasienie posiew (bad. mykol.) - Mocz posiew (bad. mykol.) - Mycoplasma hominis met. PCT jakosciowo (ICD-9: --) - Mocz posiew (bad. bakter.) - Cytologia osadu moczu - Raport z Przeplyw moczu (taki z wykresami) - Badanie bakteriologiczne, Ilosciowy Posiew Moczu - PSA calkowity (w normie) - Kalprotektyna (w normie) Z tych wszystkich badan ktore wykonalem rzeczy o ktorych warto wspomniec, wspomnialem. Pytanie: co powinienem zrobic? Zrobic powyzsze badania zalecone przez lekarza? Czy to moze byc e-kola?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonać te badania oraz regularnie konsultować się z urologiem.