Dlaczego odczuwam ten ucisk w szyi?
Od 2 tygodni mam ucisk na bokach szyi, cokolwiek robię czy śpię cały czas ten ucisk jest. Mam problemy z zębami które lecze, byłam u laryngologa który stwierdził że w gardle nie widzi nic niepokojącego prócz tego, że jest lekko zaczerwienione. Często mam kołatania serca, mało pije, mam zimne ręce, nogi, bóle w nadgarstkach bądź klatce piersiowej. Czym to może być spowodowane? Ucisk na szyje mnie martwi, że w końcu się udusze a mieszkam sama z synem. Jakie badania bym mogła wykonać aby pozbyć się ucisku. USG szyi?

KOBIETA, 27 LAT 2 dni temu
Dobry wieczór.
Opisane objawy mogą wskazywać na schorzenia z tarczycą ale również na schorzenia sercowo naczyniowego. Proponował bym rozszerzyć diagnostykę z krwi o morfologie z rozmazem, CRP, lipidogram, glukoza, ALAT, Kreatynina,TSH.
Z wynikami udać się do swojego lekarza rodzinnego który oceni je z objawami klinicznymi i zdecyduje o dalszych zaleceniach.
Nic nie stoi na przeszkodzie odwiedzić psychologa klinicznego który oceni czy opisane objawy potwierdzają lub wykluczają zmian nerwicowych ( zaburzenia lękowe ).
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta