Dlaczego okres w dalszym ciągu sie nie pojawił?

Witam , przez pol roku bralam tabletki antykoncepcyjne yasminelle. Pod koniec czerwca wzielam ostatnie opakowanie. W tygodniu przerwy doszlo do stosunku przerywanego. 1 lipca dostalam okres z odstawienia. Od tamtego czasu nie doszlo do zblizenia. W dalszym ciagu nie dostalam okresu. Dodam , ze przed braniem tabletek mialam nieregularny okres do tego podwyższona prolaktyna przy hiperprolaktybemii. Czy istnieje ryzyko ciazy ? Dlaczego okres w dalszym ciagu sie nie pojawil ?

Lek. Paweł Szadkowski

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do zmiany gospodarki hormonalnej. Oczywiście dla pewności proszę wykonać test ciążowy, ale spóźniający się okres zapewne jest spowodowany właśnie tym odstawieniem. Może minąć kilka tygodni zanim powrócą regularne cykle z owulacją.