Dlaczego okulary uwypuklają mi obraz?

8 lat temu zaczęłam od okularów -0,25 i -0,5. Od ostatnich 2 lat nosze soczewki -3 na każdym oku. Jednak ostatnio zauważyłam, że widzę gorzej i okazało się że obecnie moja wada to -3,5 i -3,75. Okulista jednak nie chciał zmienić siły moich dotychczasowych soczewek, natomiast zamówiłam dodatkowo okulary. Szkła odpowiadają głębokości wady. Noszę je drugi dzień (z przerwami) i problem jest taki, że linie proste (np. schody) wydają się być wypukłe, płaszczyzny po których chodzę, siadam, zapadają się, koło staje się elipsą, a przedmioty na które patrzę z niewielkiej odległości wydają się być krótsze. Czy to minie po kilku dniach, czy tak może dzieje się w przypadku pogłębiającej się krótkowzroczności? Czy to wina źle dobranych okularów?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jeżeli Pani dobrze widzi w soczewkach proponuje nosić soczewki, a okulary mieć w razie "W".  Możliwe jest tez, ze jest Pani przekorygowana - dlatego proponowałabym weryfikacyjne kontrolne badanie refrakcji.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam
Opisane przez Pana objawy mogą sugerować źle zrobione okulary lub też do wady krótkowzrocznej mógł zostać dodany dodatek astygmatyczny.
Pozdrawiam