Dlaczego opuchlizna kolana nawraca?

Witam mam 25 lat. Spuchło mi kolano po mocnym uderzeniu o stół. Kulałem a po kilku dniach było już lepiej, zacząłem chodzić, a nawet pomagać rodzinie w malowaniu domu. Jednak po kilku nastepnych dniach kolano z powrotem spuchło, przez co znowu kulałem, po jakimś czasie drugie kolano tak samo mi spuchło i nie mogłem chodzić. Wtedy zaczęło jeżdzenie do lekarza, Z pierwszych badań wynikło że mam podwyższone WBC, PLT, PCT, NEUT
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badania krwi, które Pan podał wykazały podwyższone wyniki WBC (liczby białych krwinek), PLT (płytek krwi), PCT (procentu płytek krwi) i NEUT (liczby neutrofili). Podwyższone wartości tych parametrów mogą sugerować obecność infekcji lub stanu zapalnego w organizmie, ale nie dostarczają one pełnej diagnozy.

W takiej sytuacji ważne jest, aby kontynuować konsultacje z lekarzem i przeprowadzić dodatkowe badania obrazowe (np. rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa) oraz badania stawów, aby dokładnie określić przyczynę opuchniętych kolan.

Opuchnięcie kolan po urazie może być związane np. z uszkodzeniem więzadeł, ścięgien, chrząstki lub zapaleniem stawów.

Zalecamy kontakt z ortopedą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spuchniete-kolano

https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-kolan-moze-miec-rozne-przyczyny-sprawdz-co-oznacza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.