Dlaczego partner nie chce się oświadczyć?

Jestem ze swoim chłopakiem4 lata. Chciałabym spędzać z nim każdą wolną chwilę,żebyśmy wszystko razem robili. Szczerze mówiąć chciałabym żeby mi się już oświadczył i zaczął myśleć o naszym wspólnym życiu.Tylko że jemu wystarczy jak się spotkamy 2-3 razy w tygodniu. Mi to nie wystarcza. Jak coś wypije np ostatnio strwierdził że mi się oświadczy następnego dnia,tylko że jak wytrzezwiał to nic na ten temat nie powiedział. nie wiem co robić,kocham go ale mam wrażenie że nigdy nie będzie poważniej...

Ważne, żeby Pani zwracała uwagę na swoje wrażenia, uczucia i myśli i miała do nich zaufanie. Być może Pani wrażenie, które Pani ma ("że nigdy nie będzie poważniej") nie jet w tej sytuacji bezpodstawne. Być może macie Państwo inne oczekiwania wobec wspólnego życia. Ważne, żeby Pani wiedziała czego Pani oczekuje od związku i od życia i czy to co jest teraz Pani odpowiada. Czy rola jaką Pani pełni w tym związku jest dla Pani odpowiednia i chce ją Pani mieć przez całe wspólne życie? Nic samoistnie się nie zmienia. Do tego, aby zaszły zmiany potrzebny jest udział obu osób w parze i chęć do tych zmian.

Witam Panią. Mam takie przekonanie, że myślenie o wspólnym życiu powinno się zacząć jeszcze przed oświadczynami. Z pewnością może Pani mówić o swojej gotowości na wspólne życie i formalne kroki w waszej relacji. Napisała Pani również, że jest Pani pewna swoich uczuć. 4 lata to czas kiedy można się poznać, ale też to inwestycja emocjonalna w związek. Z powodu takiej "inwestycji" trudno może być Pani skonfrontować się z faktem, że Pani potrzeby i oczekiwania nie spotykają się z odpowiedzią ze strony partnera. Wówczas do głosu mogą dojść mechanizmy obronne, które mogą racjonalizować zachowania partnera, minimalizować je po to by nadal kontynuować taką relację. Niestety mogą one zniekształcać rzeczywistość zgodnie z myśleniem życzeniowym. Myślę, że przed Panią dokonanie bilansu własnego związku. Ważne, żeby Pani traktowała siebie poważnie jeśli nie może Pani na to liczyć ze strony partnera. Na koniec chcę dodać, że niepokojąca może być informacja o piciu alkoholu przez Pani partnera. Jeśli to nie było jednorazowe tylko powtarza się proszę to umieścić w bilansie po stronie dużego ryzyka. Proszę sobie dać czas na ten bilans. Pozdrawiam Panią