Dlaczego pęka mi skóra pomiędzy palcami?

Proszę o podpowiedz. Kilka razy do roku pęka mi skóra między palcami stóp, swędzi mnie całe ciało, mam świąd i pieczenie pochwy lekkie upławy. Podejrzewam przerost candidy. Jakie badania mogę wykonac i do jakiego lekarza specjalisty najlepiej się zgłosić?

Dzień dobry,

opisane objawy mogą mieć różne podłoże reakcji alergicznych, kontaktowego zapalenia skóry, infekcji grzybiczych ale również niekorzystnych warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, suche powietrze) czy używania detergentów. Wskazanie była by konsultacja dobrego dermatologa aby ocenił zmiany objawy kliniczne i dopasował odpowiednią diagnostykę która pozwoli na odpowiednie leczenie. Możliwa konsultacja alergologa, ginekologa dotyczącego pieczenia pochwy.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów.

Aby leczyć objawy powinno się wiedzieć z czym dokładnie ma się do czynienia tylko odpowiednie podejście do problemu i diagnostyka.

Pozdrawiam