Dlaczego po cesarskim cięciu nadal mam nieregularne miesiączki?

Witam, chciałabym zapytać co może być przyczyna moich dolegliwości. W listopadzie 2009 r. urodziłam córeczkę. Z powodu komplikacji miałam cesarskie cięcie, a z powodu braku pokarmu karmiłam sztucznie. Miesiączkę dostałam w grudniu, nastepną regularnie w styczniu, ale potem zaczeły się problemy.

Okres spóźniał mi się o 2-3 tygodnie, a przed okresem dostawałam silnych bólów oraz biegunki nawet z krwią. Ostatni okres miałam 15 czerwca i do tej pory nic. Mam bóle brzucha i objawy jak przed miesiączką. Z mężem zawsze się zabezpieczamy, chodź raz właśnie nie, ale nie było wytrysku. Czy mogę być w ciąży? Test robiłam jeden, ale wyszedł negatywny.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ciążę mozna raczej wykluczyć. Nieregularne okresy świadczą o zaburzeniach hormonalnych w Pani organiźmie. Sygnałów tych nie należy lekceważyć. Mogą, ale nie muszą być one związane z przebytą ciążą. Zalecałabym udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu hormonów i spróbuje zdiagnozować przyczynę nieregularności okresu. Krwiste biegunki również wymagają diagnostyki, i to pilnej. Mogą być objawem choroby zapalnej jelit.

Pozdrawiam serdecznie!