Dlaczego po położeniu się do łóżka odczuwam kołatanie serca?

Witam.. Mam 20 lat , gdy sie położe do spania srce mi wali jak by zaraz miało wyskoczyc , jest mi wtedy nie dobrze i musze wstac usiąść , cisnienie mierze i mam dobre.. oraz nie kiedy mi duszno . prosze o odpowiedz .

Lek. Paweł Szadkowski

Takie objawy mogą sugerować dodatkowe pobudzenia nadkomorowe, inne zaburzenia serca albo mogą powstawać na tle nerwowym. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który osłucha Pani serce, zbada, zleci ekg. Jeśli wyniki będą w normie, można pomyśleć o badaniu Holter ekg (ekg 24-godzinne, zwłaszcza, że objawy występują wieczorem).